بحران در آمریکا، نگرانی از تکرار حادثه حمله به کنگره در روز 20 ژانویه

به گزارش وبلاگ گل یخ، مقامات امنیتی و پلیس آمریکا از بیم حملات بیشتر طرفداران رئیس جمهور آمریکا، در حالت آماده باش قرار گرفته اند.

بحران در آمریکا، نگرانی از تکرار حادثه حمله به کنگره در روز 20 ژانویه

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از فارس، در پی حمله روز چهارشنبه طرفداران دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به ساختمان کنگره، پلیس واشنگتن دی سی در حالت آماده باش کامل قرار گرفته است.

به نوشته پایگاه اینترنتی شبکه سی بی اس نیوز، پلیس دریافته است بعضی مهاجمان کنگره همچنان در حوالی همان منطقه هستند و بیم آن وجود دارد که قصد انجام حملاتی به ساختمان های دولتی را داشته باشند.

روز آدینه پلیس و مأموران اداره اطلاعات فدرال آمریکا بازرسی از فرودگاه ها و هتل ها را شروع نموده اند تا افرادی که در حمله روز چهارشنبه دست داشته اند شناسایی نمایند.

راست گرایان افراطی حامی ترامپ در شبکه های اجتماعی در حال مشورت درباره هدف بعدی خود هستند و یک کانال تلگرام متعلق به این افراد نوشته است: 20 ژانویه تاریخ بعدی روی تقویم است که طرفداران ترامپ و دیگر ملی گرایان دوباره در برابر کنگره گرد هم می آیند.

رایان مک کارتی وزیر ارتش آمریکا اعلام نموده برای جلوگیری از اقدامات مشابه حمله به کنگره، دورتادور این ساختمان فنس کشی می گردد و هزاران نیروی گارد ملی برای تأمین امنیت واشنگتن مستقر شده اند.

تام واریک مقام سابق بخش مبارزه با تروریسم وزارت امنیت داخلی آمریکا گفت، حمله به کنگره کتابچه هدایت برای تروریسم داخلی بود.

تام اوکانر مأمور سابق اف بی آی نیز در این باره گفت: مهم نیست چه کسی باشی، نگران جان خود هستیم زیرا تمام حقایق حاکی از این است که از آن جماعت هر کاری ساخته است. هر کاری از جمله [استفاده از] بمب لوله ای، سلاح، هر چیزی.

چهارشنبه شب بود که همزمان با بر گزاری جلسه مشترک کنگره آمریکا برای تأیید نهایی پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری، عده ای از طرفداران ترامپ که در مقابل این ساختمان تجمع نموده بودند به داخل آن یورش بردند. در جریان این حملات پنج نفر کشته و ده ها نفر هم زخمی شدند.

تا کنون شمار زیادی از مقامات سابق و کنونی آمریکا، حمله طرفداران دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا به ساختمان کنگره آمریکا را محکوم نموده اند.

همچنین در پی وقوع این حادثه شمار زیادی از رهبران و دیپلمات های ارشد کشورهای مختلف، آن را محکوم نموده و انتقال مسالمت آمیز قدرت و احترام به دموکراسی را در آمریکا خواهان شده اند.

منبع: جام جم آنلاین

به "بحران در آمریکا، نگرانی از تکرار حادثه حمله به کنگره در روز 20 ژانویه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بحران در آمریکا، نگرانی از تکرار حادثه حمله به کنگره در روز 20 ژانویه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید