ایران بار دیگر از فدراسیون جهانی جودو به CAS شکایت کرد

به گزارش وبلاگ گل یخ، به دنبال محرومیت 4 ساله جودو ایران، مسئولان این فدراسیون مجدداً علیه رای صادره از سوی فدراسیون جهانی به دادگاه CAS اعتراض کردند.

ایران بار دیگر از فدراسیون جهانی جودو به CAS شکایت کرد

به گزارش وبلاگ گل یخ و به نقل از روابط عمومی فدراسیون جودو، خانواده عظیم جودو ایران, همانگونه که می دانید بعد از مسابقات قهرمانی جهانی در ژاپن، جودو ایران با رای صادره از سوی کمیته انضباطی فدراسیون جهانی تعلیق دائم شد، به همین دلیل بلافاصله فدراسیون جودو کشورمان پرونده ای را در دادگاه حکمیت ورزش تشکیل داد و پس از فراز و نشیب های فراوان در نهایت دادگاه حکمیت ورزش رای کمیته انضباطی فدراسیون جهانی، مبنی بر تعلیق نامحدود با قبول پیش شرط را ابطال و پرونده را به کمیته انضباطی فدراسیون جهانی ارجاع نمود.

بعد از اعلام رای دادگاه حکمیت ورزش و برطرف تعلیق دائم، مسئولان فدراسیون جودو کشورمان رایزنی های فراوانی را انجام دادند تا اینکه تیم ملی جودو ایران توانست در فروردین ماه امسال در مسابقات جودو قهرمانی آسیا(قرقیزستان) شرکت نماید. در حاشیه مسابقات قهرمانی آسیا ملاقات رسمی رئیس فدراسیون ایران با رئیس فدراسیون جهانی جودو انجام شد که ویزر مجدداً بر اجرای پیش شرط معین شده ای که مغایر با منشور المپیک بوده و قبلا توسط دادگاه حکمیت ورزش باطل اعلام شده بود اصرار داشت. متاسفانه بعد از مسابقات قهرمانی آسیا، کمیته انضباطی فدراسیون جهانی بدون دعوت از حضور نمایندگان ایران به 4 سال محرومیت جودو ایران رای داد.

با توجه به تصمیمات اخیر فدراسیون جهانی، مسئولان فدراسیون جودو ایران طی هماهنگی های لازم و جلسات مشترک با مسئولین وزارت ورزش و جوانان، کمیته ملی المپیک و مشاوره با وکلای مجرب ورزش به این نتیجه رسیدند که در فرصت باقی مانده برای احقاق حق قانونی جودو ایران بازهم در دادگاه حکمیت ورزش بر علیه این رای کمیته انضباطی فدراسیون جهانی جودو که غیر منطبق با موازین حقوقی است، پرونده ای تشکیل دهد.

در پرونده شکایت قبلی دیپلماسی ورزشی ایران با شکستن رای تعلیق نامحدود با پیش شرط ذکر شده از سوی فدراسیون جهانی و هجمه های تخریبگرایانه شبکه های معاند و افراد مغرض، پیروزی عظیمی را رقم زد. امید است با لطف خداوند و دعای خیر مردم شریف ایران بویژه جامعه عظیم جودو بتوانیم بار دیگر از مظلومیت جودو ایران دفاع نماییم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "ایران بار دیگر از فدراسیون جهانی جودو به CAS شکایت کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران بار دیگر از فدراسیون جهانی جودو به CAS شکایت کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید