کاهش 95 درصدی گردشگران سلامت در مشهد بخاطر کرونا

به گزارش وبلاگ گل یخ، ایرنا/ براساس آخرین خبرهای واصله، کاهش 95 درصدی گردشگران سلامت در مشهد بخاطر کرونا بچشم می آید.

کاهش 95 درصدی گردشگران سلامت در مشهد بخاطر کرونا

داستان چیست؟

مدیر توریستی سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بیماران معدود مراجعه نماینده طی این مدت اغلب کسانی بودند که به علت بسته شدن مرزها امکان خروج از کشور را نداشته و احتیاج به انجام اقدامات پیگیری در مورد درمانهای صورت گرفته قبلی داشته یا بیماران اورژانسی بوده اند.

دکتر اسماعیل خیامی اضافه نمود: آمار توریست سلامت مراجعه نماینده به مراکز درمانی و بیمارستان های مشهد با توجه به شیوع بیماری کرونا و با توجه به ایجاد محدودیت های اعمال شده از طرف کشورهای مختلف از جمله ایران به میزان بسیار زیاد کاهش یافته است.

وی ادامه داد: این در حالی است که بدلیل شرایط خاص در زمان شیوع کرونا پذیرش جدید بیماران خارجی غیر اورژانسی نیز در مراکز درمانی مشهد انجام نمی شد.

مدیر توریستی سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: در حال حاضر 14 بیمارستان و 3 مرکز جراحی محدود در شهر مشهد دارای مجوز پذیرش توریستان سلامت هستند.

وی اضافه نمود: شهر مشهد بعد از تهران بیشترین توریست سلامت در کشور را به خود اختصاص داده است.

خیامی ادامه داد: تا به امروز توریستان سلامت مراجعه نماینده به مراکز درمانی شهر مشهد از 55 ملیت مختلف پذیرش شده اند که افزون بر 60 درصد آنان از کشور عراق بوده و بقیه بیشتر از کشورهای افغاستان، بحرین، ترکمنستان، کویت، پاکستان،عربستان، عمان، تاجیکستان و قطر مراجعه نموده اند.

وی گفت: در سال گذشته حدود 19 هزار توریست سلامت در بیمارستان و مراکز جراحی محدود زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد خدمات درمانی دریافت کردند که این رقم غیر از خدمات ارائه شده در بخش سرپایی بوده است.

مدیر توریستی سلامت دانشگاه علوم پزشکی مشهد تعداد توریستان سلامت را که پارسال در بخش خدمات ویزیت، سرپایی و پاراکلینیک در مشهد خدمات دریافت نموده اند بیش از 100 هزار نفر مطرح کرد.

توریستی سلامت به توریستی پزشکی، توریستی درمان طبیعی و همچنین توریستی صحت، تندرستی و نیز پیشگیری تقسیم بندی می گردد.

هم اکنون ایران از مقاصد عظیم توریستی سلامت در منطقه بوده و کشورهای همجوار مانند عراق، ترکمنستان، جمهوری آذربایجان، افغانستان و سایر کشورهای منطقه متقاضی استفاده از خدمات و امکانات توریستی سلامت در ایران هستند.

براساس برآوردها سالانه افزون بر 200 هزار توریست سلامت وارد ایران می شوند که در این میان خراسان رضوی با جاذبه و ظرفیت های مختلف در جذب توریست سلامت پیشگام است.

سالانه بیش از سه میلیون زائر و مسافر خارجی به مشهد سفر می نمایند که یک سوم از آمار توریستان خارجی در کشور را شامل می شوند.

بیشتر بخوانیدبرترین جاذبه های توریستی مشهد و لذت تفریح در شهری مذهبیمنبع: همگردی

به "کاهش 95 درصدی گردشگران سلامت در مشهد بخاطر کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش 95 درصدی گردشگران سلامت در مشهد بخاطر کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید