زیان20 درصدی قطعی برق به اقتصاد ایران ، رییس کمیسیون انرژی: نباید ایران به بهشت فراوری رمز ارز تبدیل گردد

به گزارش وبلاگ گل یخ، خبرنگاران - قطعی برق در روزهای گذشته علاوه بر مختل کردن زندگی مردم خسارت زیادی را به حوزه اقتصاد و صنعت وارد نموده است. همان طور که یک بخش درمانی از قطعی برق آسیب می بیند، صنایع غذایی نیز از این مشکل دچار مسائل جدی می گردد.

زیان20 درصدی قطعی برق به اقتصاد ایران ، رییس کمیسیون انرژی: نباید ایران به بهشت فراوری رمز ارز تبدیل گردد

ایلنا نوشت: قطعی برق علاوه بر خسارت های مختلفی که به صنایع وارد می نماید در برخی از صنایع، مواد اولیه فراوری فاسد می گردد و لازم است زمان قطعی برق برای برنامه ریزی زودتر اعلام گردد. همان طور که یک بخش درمانی از قطعی برق آسیب می بیند، صنایع غذایی نیز از این مشکل دچار مسائل جدی می گردد و در این شرایط باید فکر جدی برای برطرف این مشکل گردد.

صادر کردن برق به عراق دلیل موجهی ندارد

آن طور که شرفی رئیس خانه صمت فارس می گوید: بی شک قطعی برق تاثیر و خسارت زیادی روی لوازم خانگی، صنعت، کارخانه ها و واحدهای فراوریی و….. وارد می نماید.

سهراب شرفی با اشاره به اینکه قطعی برق حتی به متوفیان در سردخانه ها هم آسیب وارد می نماید و باعث متورم شدن اجساد می گردد، می افزاید: زمانی که زندگی مردم بر روی مدار برق حرکت می نماید بنابراین مختل کردن برق باعث می گردد خسارت زیادی بر زندگی مردم وارد گردد.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس با اشاره به اینکه عدم مدیریت صحیح در حوزه برق باعث شده تا با مسائل متعدد روبرو شویم بیان می نماید: در شرایطی که خودمان در این بخش با مسائل متعددی روبرو هستیم صادر کردن برق به عراق هیچ دلیل موجه و منطقی ندارد.

وی با اشاره به اینکه اگر قرار است برق را در داخل کشور با قیمت صادراتی به افرادی که رمز ارز استخراج می نمایند بفروشیم دیگر احتیاجی به صادرات این محصول به دیگر کشورها نداریم بیان می نماید: ذکر این نکته لازم است که در حال حاضر نرخ فروش برق به عراق با نرخ استخراج رمز ارز برابر است.

استاندارد نبودن ترانس ها باعث شده سالیانه حدود 40 درصد پرتی داشته باشیم

رئیس خانه صمت فارس می افزاید: نباید فراموش کرد که سال هاست غفلت و عدم مدیریت صحیح وزارت نیرو باعث شده تا در حوزه های برق و آب با مشکل روبرو شویم.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس با اشاره به اینکه استاندارد نبودن ترانس های برق در خیابان باعث شده تا سالیانه حدود 40 درصد پرتی در حوزه برق داشته باشیم می افزاید: ساماندهی این بخش باعث می گردد اتفاقات مناسبی در حوزه برق رقم بخورد.

رئیس خانه صمت فارس عدم مدیریت و رها شدن امور باعث شده تا هر روز با یک مشکل روبرو شویم می افزاید: با توجه به اینکه 98 درصد آب ها صرف کشاورزی می گردد اما با آنالیز از میزان کشت و نوع محصولات متوجه می شویم که کشت برخی از محصولات چندان صرفه اقتصادی ندارد.

شرفی در ادامه ادامه می دهد: استخراج رمز ارز تاثیر زیادی بر قطعی برق ندارد این در حالی است که عدم مدیریت در این بخش باعث شده تا ده ها برابر ضربه به اقتصاد کشور وارد گردد.

عضو هیئت نمایندگان اتاق بازرگانی فارس با اشاره به اینکه در حال حاضر تب استخراج رمز و ارز افزایش یافته است ادامه می دهد: استخراج رمز ارز در کشور هیچ ایرادی ندارد چرا که فعالیت در این بخش هیچ منافاتی با اقتصاد ندارد.

زیان 15 الی 20 درصد قطعی برق به اقتصاد

شرفی خاطر نشان می نماید: با توجه به اینکه هیچ فراوریی در بخش خودرو، معادن، نفت و …. نداریم بنابراین در این شایط استخراج رمز ارز می تواند مفید باشد.

وی با اشاره به اینکه قطعی برق حدود 15 الی 20 درصد به اقتصاد کشور زیان وارد نموده، می گوید: قطعی برق در کشور سبب شده تا حتی در نگهداری واکسن کرونا هم با مشکل روبرو شویم به طوری که قطعی برق در هر کشوری میلیارد ها دلار زیان وارد می نماید.

ایران نباید به بهشت فراوری رمز ارز تبدیل گردد

عباسی رئیس کمیسیون انرژی مجلس هم با بیان اینکه عوامل زیادی مانند گرم شدن زود موعد هوا، رها نکردن آب سد ها به دلایل مختلف و خشکسالی، استخراج رمز ارز و …. باعث کمبود برق در کشور شده ، می گوید: مسئولان باید در گذشته در رابطه با این موضوع تدابیر مناسب را می اندیشند.

فریدون عباسی در گفت و گو با ایلنا با اشاره به اینکه نبود انسجام مدیریت در حوزه انرژی باعث شده تا با مشکل قطعی برق روبرو شویم، می افزاید: در حال حاضر گزارش دقیقی از میزان خسارت قطعی برق به دست ما نرسیده است اما نباید فراموش کرد که قطع و وصل برق خسارت هایی را به برق صنعتی و خانگی می گذارد.

نماینده کازرون و کوه چنار با اشاره به اینکه نباید از موضوعات و تکنولوژی های جدید فرار کرد، می افزاید: قطعا کنترل تکنولوژی می تواند تاثیرات مناسبی در بسیاری از حوزه ها داشته باشد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه کشور ایران نباید به بهشت فراوری رمز ارز تبدیل گردد می افزاید: ارزان بودن نرخ انرژی در کشور ایران نسبت به دیگر کشورها باعث شده تا افراد در دیگر کشور ها با خرید دستگاه ماینر قدیمی و پر مصرف دست دوم از کارگاه های راکد داخل کشور رمز ارز استخراج نمایند.

وی با بیان اینکه تنها بخشی از استخراج رمز ارز در داخل کشور مجاز است می افزاید: در جهت کنترل مصرف برق در این بخش احتیاج است تا قیمت برق و حامل های انرژی کنترل گردد.

عباسی با اشاره به اینکه احتیاج است تا دستگاه های پر مصرف انرژی در ادارات جایگزین دستگاه های جدید و پیشرفته و کم مصرف شوند ادامه می دهد: بی شک عملیاتی شدن این مهم احتیاجمند مدیریت قوی است.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس در ادامه با اشاره به اینکه رمز ارز در تمام کشورها استخراج می گردد می گوید: اما سود استخراج رمز ارز در کشور ایران بسیار زیاد است.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به اینکه ارزان بودن انرژی در ایران و وارد کردن دستگاه های دسته دوم از دیگر کشورها با هدف استخراج رمز ارز باعث شده تا فعالان این بخش به سود هنگفتی در ایران دست پیدا نمایند، ادامه می دهد: قطعا قیمت برق تمام کشور ها به مراتب چند برابر گران تر از ایران است.

وی می افزاید: نمایندگان مجلس در تلاشند تا با تعامل با وزارت نیرو اقدامی انجام دهند تا به واسطه آن میزان قطعی برق در کشور کاهش یابد.

رئیس کمیسیون انرژی مجلس بیان می نماید: اگرچه اعضای کمیسیون انرژی مجلس در سال گذشته تمام پیش بینی های قطعی برق در امسال را انجام داده بودند اما به دلیل نداشتن قدرت اجرایی و منابع اقتصادی نتوانستیم به این حوزه به صورت مستقیم ورود پیدا کنیم.

نماینده کازرون و کوه چنار بیان می نماید: قطعا همکاری مردم و کاهش مصرف برق می تواند باعث گردد تا در این بخش بتوانیم در اسرع وقت به نتیجه مناسب برسیم.

منبع: شفقنا اقتصادی

به "زیان20 درصدی قطعی برق به اقتصاد ایران ، رییس کمیسیون انرژی: نباید ایران به بهشت فراوری رمز ارز تبدیل گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیان20 درصدی قطعی برق به اقتصاد ایران ، رییس کمیسیون انرژی: نباید ایران به بهشت فراوری رمز ارز تبدیل گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید