دغدغه بجای ملی پوش زنجانی برای کمبود جا

به گزارش وبلاگ گل یخ، خبرنگاران/زنجان عضو تیم ملی تیر و کمان گفت: برای تمرین در این شرایط کمبود جا داریم.

دغدغه بجای ملی پوش زنجانی برای کمبود جا

فرشته قربانی در گفت وگو با وبلاگ گل یخ، با اشاره به اینکه در کنار سایر ورزش ها، کرونا ورزش تیر و کمان را نیز تحت تاثیر قرار داده است، اظهار کرد: با توجه به بسته بودن باشگاه ها و اماکن ورزشی، ورزشکاران این رشته تمرینات خود را اکثراً در خانه یا در فضای باز مانند باغ یا پارک انجام می دهند که گاهی اوقات سردی هوا مانع این امر می گردد.

وی با بیان اینکه داشتن آمادگی جسمانی مناسب، یکی از مهم ترین علل پیروزی یک ورزشکار به شمار می رود، توضیح داد: هر چند در روزهای کرونایی که امکان رفتن ورزشکاران به باشگاه های بدنسازی وجود ندارد، انجام تمرینات بدنسازی در خانه می تواند تاثیر خوبی داشته باشد اما جایگزین تمریناتی که در باشگاه انجام می گردد، نیست.

دارنده مدال برنز در رشته میکس تیراندازی با کمان بازی های آسیایی جاکارتا، یکی از دغدغه های ورزشکاران کمان دار در روزهای کرونایی به ویژه در فصل سرما را مشکل کمبود فضا بیان کرد و گفت: گاهی اوقات در ورزش تیر و کمان ورزشکاران مجبور به تمرین در فاصله بلند تا 50 متر هستند که برای بعضی از آن ها امکان تامین این فاصله در منزل وجود ندارد.

این بانوی کمان دار خرم دره ای با بیان اینکه تصویرسازی ذهنی در ورزش تیر و کمان می تواند در پیروزیت ورزشکار موثر باشد، ادامه داد: این تصویرسازی به نحوی است که با چشم های بسته تصویرسازی ذهنی از لحظه ایستادن تا لحظه پرتاب تیر و اصابت آن توسط ورزشکار انجام می گردد که این امر به ارتقای آمادگی ورزشکاران این رشته یاری می نماید.

قربانی با اشاره به حضور خود در لیگ کشوری، گفت: علی رغم شیوع ویروس کرونا، تمرینات خود را ادامه داده و سعی نموده ام آمادگی جسمانی خود را حفظ کنم که امیدوارم بتوانم حضوری پیروز در لیگ داشته باشم.

به گزارش وبلاگ گل یخ، فرشته قربانی 24 ساله متولد شهر خرم دره است و از سال 1391 فعالیت در رشته تیراندازی با کمان را شروع و از سال 1394 به عضویت تیم ملی درآمد. این بانوی کماندار خرم دره ای، پیروز به کسب مدال برنز میکس کامپوند تیمی به همراه نیما محبوبی در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا شد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "دغدغه بجای ملی پوش زنجانی برای کمبود جا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دغدغه بجای ملی پوش زنجانی برای کمبود جا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید