ایران 9 ، ازبکستان 8؛ صعود سخت تیم ملی فوتسال به مرحله یک چهارم

به گزارش وبلاگ گل یخ، در یکی از بازی های مرحله یک هشتم نهایی جام جهانی 2021 فوتسال امروز آدینه دو تیم ایران و ازبکستان به مصاف هم رفتند که این مسابقه با نتیجه 9 ‬ بر 8 به سود ایران ‬به انتها رسید.

ایران 9 ، ازبکستان 8؛ صعود سخت تیم ملی فوتسال به مرحله یک چهارم

در این مسابقه که از ساعت 18 (به وقت تهران) آغاز شد، علی اصغر حسن زاده (1 و 28)، مهدی جاوید (5 و 24)، سعید احمدعباسی (16 و 22 و 37)، فرهاد توکلی (18) و مسلم اولادقباد (30) برای ایران و نیشونوف (9 و 33)، رخمتوف (17 و 28 و 39)، پوپیوف (17) و همرئوف (31 و 40) برای ازبکستان گلزنی کردند.

با این نتیجه تیم ایران راهی مرحله یک چهارم شد و روز دوشنبه در این مرحله به مصاف قزاقستان خواهد رفت.

ترکیب اولیه ایران

سیدمحمد ناظم الشریعه سرمربی تیم ملی ایران برای آغاز این مسابقه ترکیب علیرضا صمیمی، حمید احمدی، محمدرضا سنگ سفیدی، علی حسن زاده و سعید احمدعباسی را به زمین فرستاد. سپهر محمدی، احمد اسماعیل پور، علیرضا رفیعی پور، مسلم اولادقباد، فرهاد فخیم، محمد شجری، فرهاد توکلی، مهدی جاوید و طاها نعمتیان هم دیگر نفرات لیست بازی امروز بودند. حسین طیبی و باقر محمدی از لیست مسابقه با ازبکستان خط خورده بودند.

نیمه نخست؛ نفس گیر و مجذوب کننده با غافلگیری ایران

ایران نیمه نخست را با قدرت آغاز کرد و در عرض 5 دقیقه به وسیله حسن زاده و جاوید به گل رسید. گل جاوید روی کرنر ارسالی فرهاد فخیم و با یک شوت سرضرب زیبا به ثمر رسید. تیم ملی کشورمان بعد از این دو گل به تدریج عقب نشینی کرد و ازبکستان جریان بازی را در دست گرفت تا در نهایت یکی از گل های خورده را جبران کرد.

شاگردان ناظم الشریعه در ادامه مجدداً فشار را روی تیم ازبکستان افزایش دادند و چهار دقیقه مانده به خاتمه نیمه نخست با حرکت سعید احمدعباسی و شوت او اختلاف را به دو گل رساندند. ازبکستان با این گل و باوجود عقب بودن دو گل از ایران، دست از حملاتش بر نداشت و در دقیقه 17 دو بار گلزنی کرد تا ایران را به دردسر بیاندازد و کار را به تساوی بکشد.

در حالی که دو دقیقه به انتهای مسابقه به جای مانده بود، مسلم اولادقباد با یک حرکت انفرادی و با دربیل بازیکنان ازبکستان توپ را به فرهاد توکلی رساند تا او هم گل چهارم ایران را به ثمر برساند. این نیمه مجذوب کننده و نفس گیر در نهایت با نتیجه 4 بر 3 به سود ایران تمام شد.

نیمه دوم؛ آغاز طوفانی ایران و شوک ازبکستان

تیم ایران در نیمه دوم آغاز متفاوت و طوفانی داشت و توانست با سعید احمدعباسی و مهدی جاوید به گل های پنجم و ششم برسد. در ادامه علی اصغر حسن زاده در دقیقه 28 یک گل دیگر برای ایران به ثمر رساند تا ملی پوشان کشورمان با خیال راحت به مسابقه ادامه بدهند. ازبکها در همین دقیقه یکی از گل ها را جبران کردند اما ایران این بار به وسیله اولادقباد به گل هشتم رسید و اختلاف را به چهار گل افزایش داد.

ازبکستان بعد از ایجاد این اختلاف با ایران به بازی پاور پلیر (پنج نفره) روی آورد و با استفاده از این سیستم و ایجاد فشار روی دروازه ایران، دو گل دیگر به ثمر رساند تا کار برای ایران سخت تر گردد. در حالی که ازبکستان برای گلزنی بیشتر روی دروازه ایران خیمه زده بود، احمدعباسی در سه دقیقه مانده به خاتمه مسابقه یک بار دیگر برای تیم کشورمان گلزنی کرد تا یک بار دیگر اختلاف به سه گل افزایش یابد.

با این حال این خاتمه کار نبود و ازبکها دو بار دیگر گلزنی کردند تا نتیجه 9 بر 8 گردد. گل هشتم ازبکستان در 30 ثانیه مانده به خاتمه مسابقه به ثمر رسید.

یاری داور ویدئویی این بار به ضرر ایران نشد

در نیمه نخست زمانی که ایران با دو گل از ازبکستان پیش بود، در دقیقه 6 توپ در محوطه جریمه ایران به دست فرهاد فخیم ملی پوش کشورمان خورد. این صحنه و اعتراض ازبکها باعث شد تا داوران سراغ یاری داور ویدئویی بروند تا تصمیم نهایی خود را بگیرند.

در بازبینی صحنه تعیین بود که توپ سهواً به دستان فخیم برخورد نموده است. داوران هم بعد از مشورت، این حرکت را خطای هَند تشخیص ندادند و فخیم هم از دریافت کارت مصون ماند. این در حالی است که ایران در بازی های گذشته مقابل صربستان و آمریکا در مرحله گروهی بعد از بازبینی صحنه ها در VS (ویدئو ساپورت) حمید احمدی و علیرضا صمیمی را با دریافت کارت قرمز از دست داده بود.

در یک ثانیه مانده به خاتمه بازی هم بازیکن ازبکستان در محوطه جریمه ایران با علیرضا صمیمی برخورد کرد که داوران تصمیم به بازبینی صحنه گرفتند. این مسئله باعث شد تا نفس ها در سینه برای اعلام پنالتی به صود ازبکستان حبس گردد اما خوشبختانه داور رأی به ادامه بازی داد.

جهت ایران تا رسیدن به مرحله یک چهارم نهایی

ایران در گروه ششم جام جهانی برابر صربستان و آمریکا به پیروزی رسید ولی برابر آرژانتین مغلوب شد تا به اسم تیم دوم گروه F راهی مرحله یک هشتم گردد. ملی پوشان کشورمان در این مرحله هم ازبکستان را از پیش رو برداشتند تا روز دوشنبه در مرحله یک چهارم حریف قزاقستان شوند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ایران 9 ، ازبکستان 8؛ صعود سخت تیم ملی فوتسال به مرحله یک چهارم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ایران 9 ، ازبکستان 8؛ صعود سخت تیم ملی فوتسال به مرحله یک چهارم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید