ارائه خدمات تخصصی در حوزه تجاری سازی به شرکتهای دانش بنیان

به گزارش وبلاگ گل یخ به نقل از معاونت علمی و فناوری، محمود ولی پور نراقی مدیرعامل یک شرکت دانش بنیان گفت: این شرکت به عنوان کارگزار نهادهای مانند صندوق نوآوری و شکوفایی، فعالیت های مختلفی را برای توسعه بازار و توانمندسازی هر چه بیشتر شرکت های دانش بنیان و خلاق انجام می دهد.

ارائه خدمات تخصصی در حوزه تجاری سازی به شرکتهای دانش بنیان

مدیرعامل شرکت دانش بنیان اضافه نمود: خود ما به عنوان یک شرکت دانش بنیان، از نیازمندی ها و ظرفیت های بالقوه بسیاری از شرکت های این حوزه آگاهی داریم. در حال حاضر نیز این شرکت کوشش دارد تا تجربیات 15 ساله خود را در اختیار شرکت های نیازمند توسعه تجاری و بازار قرار دهد.

ولی پور نراقی ادامه داد: توسعه بازار، عارضه یابی، برنامه ریزی استراتژیک، عارضه یابی و تحلیل سیستم از جمله بعضی از خدمات ارائه شده در این شرکت است. هر کدام از این خدمات نیازمند یک تیم حرفه ای است تا بتواند یک مشکل واقعی را حل نمایند و شرکت های دانش بنیان و خلاق را یک گام به جلو ببرند.

این فعال دانش بنیان ضمن تاکید بر توجه به رویکردهای علمی در ارائه مشاوره به شرکت های دانش بنیان گفت: یکی از خدمات ارائه شده، بسته خدمتی توسعه بازار است که یک خدمت کاملاً عملیاتی است. ممکن است یک شرکت برای محصول خود روش های کارآمدی را امتحان نکرده باشد یا آنکه در زمینه دیجیتال مارکتینگ و روش های مشابه، تبحر و تخصص کافی را نداشته باشد.

ولی پور نراقی گفت: بر این اساس، کوشش می گردد تا محصول این شرکت دانش بنیان به بهترین وجه ممکن به بازار معرفی گردد. بدیهی است در صورتی که این محصول سود نداشته باشد ما نیز به عنوان شرکت کارگزار، سودی نخواهیم داشت. به همین دلیل این شرکت، انگیزه ای بالا در توسعه علمی بازار شرکت های دانش بنیان دارد.

مدیرعامل شرکت دانش بنیان با اشاره به دیگر خدمات این شرکت، گفت: تجاری سازی محصولات نیز به وسیله روش هایی مانند همرسان یا هم سرمایه گذاری انجام می گردد. در روش هم سرمایه گذاری، نهادهایی مانند صندوق نوآوری و شکوفایی نیز در تجاری سازی محصول مشارکت خواهند کرد. در روش هم رسانی اما، اتکاء اصلی بر توانایی های مختلف شرکت های دانش بنیان است و این شرکت ها به یکدیگر معرفی می شوند تا ظرفیت های خود را به اشتراک بگذارند و یک محصول را تجاری سازی نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

به "ارائه خدمات تخصصی در حوزه تجاری سازی به شرکتهای دانش بنیان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارائه خدمات تخصصی در حوزه تجاری سازی به شرکتهای دانش بنیان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید