هلیکوپترسازی کاپتر قربانی حمله باج افزاری شد

به گزارش وبلاگ گل یخ، شرکت هلکوپترسازی سوئیسی کوپتر تازه ترین قربانی یک حمله باج افزاری است که به افشای اسرار این شرکت در وب تاریک منجر شده است.

هلیکوپترسازی کاپتر قربانی حمله باج افزاری شد

هکرها با نفوذ به شبکه داخلی این شرکت هلکوپترسازی، فایل های آن را رمزگذاری نموده و مانع از دسترسی کارکنان و مدیران این شرکت به داده های کاری و شخصی خود شدند.

پس از آنکه کوپتر تعامل با هکرها و پرداخت پول به آنها را رد کرد، آنها نیز داده های خصوصی این شرکت را در اینترنت منتشر کردند. معمولاً بخشی از این نوع اطلاعات سرقت شده بر روی اینترنت به اشتراک گذاشته می گردد تا مالکان داده های مذکور برای پرداخت باج قانع شوند.

اطلاعات شرکت کوپتر بر روی یک وبلاگ در بخش تاریک وب به اشتراک گذاشته شده که متعلق به گروه لاک بیت است. از جمله فایل های مذکور می توان به اسناد کار، اطلاعات داخلی پروژه ها و بعضی داده های مربوط به صنایع دفاعی و هوافضا اشاره نمود.

ظاهراً این حمله هکری با نفوذ به یک برنامه وی پی ان صورت گرفته که فعال کردن آن با استفاده از یک کلمه عبور ضعیف انجام می شده است. برای فعال کردن این وی پی ان از روش تأیید هویت دومرحله ای نیز استفاده نشده است. هکرهای گروه لاک بیت قبلاً هم حملات باج افزاری متعددی را به شرکت های دیگر تجاری انجام داده اند.

شرکت سوئیسی کوپتر که در سال 2007 تأسیس شده در زمینه فراوری هلکوپترهای کوچک و متوسط غیرنظامی فعالیت می نماید.،مهر

منبع: ایران آنلاین

به "هلیکوپترسازی کاپتر قربانی حمله باج افزاری شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هلیکوپترسازی کاپتر قربانی حمله باج افزاری شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید