راه تمام کردن دعواهای طولانی و حل مسائل پیچیده زندگی مشترک

به گزارش وبلاگ گل یخ، مشاور خانواده گفت: بسیاری از زوجین به دلیل ناآگاهی از نیازهایشان، بایک دیگر به مشکلاتی برمی خورند که تنها با رعایت چند اصل می توان حل شان کرد.

راه تمام کردن دعواهای طولانی و حل مسائل پیچیده زندگی مشترک

مهنوش بوستانی مشاور خانواده در گفت وگو با خبرنگاربا بیان اینکه یکی از مهم ترین علت های بروز اختلاف در زندگی زناشویی نبود آگاهی افراد از خود و احتیاجهای خود یا غریبه بودن با خود است، اظهار کرد: بسیاری از زوجین هیچ صحبتی در خصوص خواسته های خود در زندگی مشترکشان نمی نمایند و صحبت در زمینه خواسته های خود برای رسیدن به رضایت در زندگی مشترک را امری بی فایده می دانند.

او اضافه کرد: ازدواج و رابطه بین زوجین شامل تمام جزئیات زندگی زن و شوهر می گردد و وجود نقص در هرکدام از این جزئیات روی کل رابطه تاثیر گذار است همچنین بسیاری از گره های های پیچیده و مسائل زندگی زناشویی بر اثر حل نکردن مسائل کوچکی که در زمان طولانی حل نشده اند، رخ می دهند.

بوستانی گفت: زوجین در زندگی خود با مسائلی از قبیل تنهایی، خیانت، طلاق عاطفی، عدم تفاهم و... روبرو هستند و بخشی از راه چاره این مسائل، آگاهی از خواسته های طرفین ازدواج است.

او با اشاره به اینکه زوج ها با این تفکر که همسر خود از صحبت هایشان یا برخوردی که از خود نشان می دهند باید متوجه علت بروز ناراحتی و یا خواسته اش بشوند، ادامه داد: بسیاری از زوجین خواسته های خود را به طور شفاف آگاهی ندارند و نمی دانند به چه چیزی در زندگی احتیاجمند هستند که براساس آن احتیاج رفتاری مناسب را از خود نشان دهند.

کارشناس ارشد مشاور خانواده گفت: زوج های جوان از خود بپرسند در زندگی خود به دنبال چه هستند یا چه چیزی در زندگی مشترکشان پیش بیاید خرسند می شوند یا اینکه با بروز چه رفتاری از همسرشان حس مطلوبی پیدا خواهند کرد؟

بوستانی با بیان اینکه هر فردی دارای 5 احتیاج اساسی در زندگی است، ادامه داد: هنگامی که زوجین در زندگی مشترک خود از احتیاجهای خود و چگونگی نحوه درست ارضای احتیاجهای خود اطلاعی نداشته باشند، هنگام بروز مشکل در زندگی زناشویی خود به جای برطرف مشکل پیش آمده دست به رفتاری نادرست از جمله فرار از حل مشکل مورد نظر و صحبت نکردن و یا اقدا به خیانت می نمایند .

او گفت: این فرایند تا زمانی که به درستی زوجین به آگاهی نرسند ادامه پیدا خواهد نمود و از جمله اقدامات پیشگیری نماینده از این اتفاقات این است که زوجین اول آگاهی از احتیاج های فردی خود و پس از آن احتیاج های همسرشان داشته باشند.

  • عواملی که جویدن ناخن در بچه ها را تشدید می نماید

بوستانی اعلام کرد: پیدا کردن راه چاره مناسب و انتخاب روش مناسب برای از بین بردن و یا به حداقل رساندن مشکل مورد نظر در زندگی مشترک، اقدامی است که باید صورت گیرد.

کارشناس ارشد مشاور خانواده با اشاره به اینکه باید هر اختلافی حل و فصل گردد، گفت: بی نتیجه ماندن بحث ها و نیافتن راه چارهی مناسب برای اختلاف نظر مورد بحث، فقط زمینه را برای ادامه نارضایتی و بحث های جدید فراهم خواهد نمود و زوجین باید بدانند هرگز دعواها و مسائل بین خود را به سمت خانواده های یک دیگر نکشانند چرا که این موضوع حل مسئله را مشکل تر و زمان اتمام آن را طولانی تر می نماید.

بو ستانی گفت: در مواقع بحرانی و نیافتن راهی برای حل مسائل ، بهترین و مناسب ترین راه مراجعه به کارشناسان و مشاوران روان شناسی به جای خانواده، دوستان و افراد متفرقه است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "راه تمام کردن دعواهای طولانی و حل مسائل پیچیده زندگی مشترک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "راه تمام کردن دعواهای طولانی و حل مسائل پیچیده زندگی مشترک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید