ترامپ فاسدترین رئیس جمهور تاریخ آمریکاست

به گزارش وبلاگ گل یخ، سناتور دموکرات ایالت ورمونت با انتقاد از اقدام رئیس جمهور آمریکا در عفو بعضی از نزدیکان و چهار نیروی شرکت بلک واتر، وی را فاسد ترین رئیس جمهور تاریخ آمریکا دانست.

ترامپ فاسدترین رئیس جمهور تاریخ آمریکاست

به گزارش وبلاگ گل یخ از فارس، برنی سندرز، سناتور دموکرات ایالت ورمونت با انتشار پیغامی در توئیتر از اقدام دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا در عفو بعضی از وفاداران، نزدیکان و چهار نیرو شرکت بلک واتر انتقاد کرد.

سندرز در پیغام خود نوشت: افرادی که استحقاق عفو دارند، 450 هزار مجرم در زمینه مواد مخدر هستند که عاری از خشونت بوده اند.

این سناتور آمریکایی در ادامه نوشت: افرادی که استحقاق عفو ندارند، پال منفورت، راجر استون، چارلز کوشنر، دانکن هانتر، جو آرپایو و نیرو های محافظ بلک واتر که غیر نظامیان در عراق را قتل عام کردند، هستند.

سندرز سپس نوشت: ترامپ فاسدترین رئیس جمهور تاریخ آمریکاست.

رئیس جمهور آمریکا چهارشنبه شب به وقت محلی (بامداد پنجشنبه به وقت تهران) حکم عفو 26 نفر را از جمله برای راجر استون مشاور پیشین خود، پائول منفورت رئیس پیشین ستاد انتخاباتی ترامپ و چارلز کوشنر پدر دامادش جرد کوشنر، صادر کرد.

پایگاه شبکه بلومبرگ نوشته، در حالی که تمامی رؤسای جمهور آمریکا در سرانجام دوران ریاست جمهوری خود، حکم های عفو جنجال برانگیز صادر می نمایند اما ترامپ در مقایسه با دیگر رؤسای جمهور آمریکا با سرعت عمل بیشتری اقدام به این کار نموده است و از این قدرت برای آزاد کردن دوستان و نزدیکان خود در حال سوء استفاده است.

رابرت مولر بازرس ویژه پیشین دادگستری آمریکا حدود دو سال پیش راجر استون را به اتهام کارشکنی در راه قانون، اثرگذاری بر شهادت افراد و ارائه اظهارات کذب به مأموران قانون بازداشت کرد.

گزارش ها همچنین حاکی از آن است که ترامپ پیش از این نیز مجازات راجر استون را کاهش داده بود.

منافورت نیز بیش از یک سال پیش به اتهام فرار مالیاتی و تخلفات بانکی در دادگاهی در آمریکا به چهار سال حبس محکوم شد.

ترامپ همچنین پیشتر چهار تن از عناصر شرکت بلک واتر که به قتل 14 غیرنظامی در عراق محکوم شده بودند را عفو کرد.

نظامیانی که ترامپ حکم عفو آنها را صادر نموده در قتل عراقی ها در سال 2007 نقش داشتند که پس از اثبات اتهام آنها در تیراندازی به سوی غیرنظامیان در میدان النسور بغداد در 16 سپتامبر 2007 و کشته شدن 17 شهروند عراقی و زخمی شدن 27 تن دیگر از آنها، به حبس محکوم شده بودند.

منبع: جام جم آنلاین

به "ترامپ فاسدترین رئیس جمهور تاریخ آمریکاست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ فاسدترین رئیس جمهور تاریخ آمریکاست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید