ارتقا بازده دارایی بیمه ملت پاسخی به اعتماد سهام داران

به گزارش وبلاگ گل یخ، خبرگزاری خبرنگاران- افزایش بازده دارایی، خواسته سهامداران حقیقی و حقوقی است، شاخصی که بیمه ملت آن را در یک سال اخیر ارتقا داده است.

ارتقا بازده دارایی بیمه ملت پاسخی به اعتماد سهام داران

به گزارش وبلاگ گل یخ ، پس از اعلام رشد 215 درصدی پرتفو و افزایش آن تا 3 هزار میلیارد تومان، افزایش سرمایه و واریز سود سهام به سجام یک هزار بازنشسته سهامدار، به عنوان شاخص هایی قابل مقدار گیری و کمی، یک مطالعه چهار ساله از عملکرد بیمه ملت نشان می دهد که بازده دارایی سهام داران این شرکت از رشد مطلوبی برخوردار بوده است.

افزایش بازده دارایی و حقوق صاحبان سهام یکی از اصلی ترین ماموریت بنگاه های اقتصادی به شمار می رود. یکی از اصلی ترین شاخصه های سودآوری بازده دارایی است. نسبت بازده دارایی ها (ROA)نشان دهنده آن است که شرکت چگونه از منابع و دارایی تحت اختیار خود برای کسب سود بهره برده و برای سرمایه گذاران و اعتباردهندگان خود بازدهی ایجاد نموده است. به عبارت دیگر تاثیر دارایی ها (مولد بودن دارایی ها) در ایجاد سود خالص را مقدار گیری می نماید.

نسبت بازده دارایی ها می تواند شاخص نهایی برای ارزیابی کفایت و کارایی مدیریت شرکت باشد. هر چه این نسبت بزرگ تر باشد مطلوبیت بیشتری حاصل شده است. در مطالعه ای که بین 17 شرکت بیمه ای اجرا شده، بازده دارایی بیمه ملت از جایگاه قابل قبولی برخوردار است و این نسبت در سال 1399 به 11 درصد رسیده است. مقایسه بیمه ملت با عملکرد خودش در سال 1397 نشانگر رشد است، چراکه این نسبت در سال 97 عدد 4.2 را نشان می دهد. این عدد در سال 1398 نیز 3.6 درصد بوده است.

آنالیز و مطالعه بازده دارایی شرکت های بیمه مستند به گزارش های حسابرسی شده انتها سال اقتصادی شرکت های بیمه اجرا شده و عدم آنالیز بازده دارایی در سال 1400 به علت عدم اتمام سال اقتصادی و متعاقبا نبود صورت های اقتصادی حسابرسی شده است

منبع: خبرگزاری آریا

به "ارتقا بازده دارایی بیمه ملت پاسخی به اعتماد سهام داران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارتقا بازده دارایی بیمه ملت پاسخی به اعتماد سهام داران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید