پروازها بین ایران و عراق تعلیق شد خبرنگاران

به گزارش وبلاگ گل یخ، سخنگوی سازمان هواپیمایی با اشاره به تعلیق پرواز ها بین ایران و عراق به دلیل شیوع کرونای انگلیسی، گفت: از 25 اسفند 99 تا 10 فروردین 1400، پرواز ها صرفا به منظور بازگرداندن اتباع دو طرف به کشور های متبوع برنامه ریزی خواهد شد.

پروازها بین ایران و عراق تعلیق شد خبرنگاران

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ گل یخ، روابط عمومی سازمان هواپیمایی کشوری در اطلاعیه ای بیان کرد: همه پروازهای شرکت های هواپیمایی داخلی و عراقی از مبدا عراق به مدت یک هفته از 24 اسفند 99 به حالت تعلیق در می آید.

در این اطلاعیه آمده است با توجه به شیوع نوع جدید ویروس کرونا انگلیسی و به منظور رعایت اقدامات احتیاطی لازم و حفظ سلامت شهروندان این تدابیر اتخاذ شده است.

همچنین همه شرکتهای هواپیمایی نیز نسبت به اطلاع رسانی به موقع به مسافران ملزم شده اند.

* الزامات جدید برقراری پروازهای عراق

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری پیرو این اطلاعیه، الزامات جدید برقراری پرواز از مبدا و مقصد کشور عراق را بیان کرد.

محمد حسن ذیبخش اظهارداشت: براساس تصمیمات متخذه در ستاد ملی کرونا و تاکیدات وزارت بهداشت، به منظور پیشگیری از شیوع ویروس جهش یافته کوید 19 انگلیسی از مورخ 25 اسفندماه 99 تا 10 فروردین ماه 1400 الزامات برقراری پروازها از مبدا و مقصد کشور عراق توسط سازمان هواپیمایی کشوری ابلاغ شد.

وی با بیان اینکه پروازها صرفا به منظور بازگرداندن اتباع دو طرف به کشورهای متبوع برنامه ریزی خواهد شد اضافه نمود: براساس دستورالعمل صادر شده پذیرش مسافر ایرانی از مبدا ایران و مسافر عراقی از مبدا عراق مجاز نیست.

ذیبخش گفت: همه مسافران بالای 8 سال ملزم به ارائه گواهی تست مولکولی PCR منفی هنگام پذیرش مسافر در مبدا بوده و همچنین متعهد به انجام تست مجد PCR در بدو ورود هستند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری اضافه نمود: عودت مبالغ دریافتی تا عادی شدن شرایط موجود الزامی است و شرکت های هواپیمایی لازم است تا برقراری مجدد پروازها از ایجاد هرگونه تعهد و فروش بلیت جدا خودداری نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "پروازها بین ایران و عراق تعلیق شد خبرنگاران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروازها بین ایران و عراق تعلیق شد خبرنگاران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید