واکنش سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا به برگزاری لیگ برتر فوتبال

به گزارش وبلاگ گل یخ، سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا به شرایط برگزاری رقابت های لیگ برتر فوتبال واکنش نشان داد.

واکنش سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا به برگزاری لیگ برتر فوتبال

به گزارش وبلاگ گل یخ، دکتر کیانوش جهانپور سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا در گفت وگو با برنامه ورزش و مردم با اشاره شرایط بازگشایی سالن ها و اماکن ورزشی گفت: تجربه برخورد با ویروس کرونا یک تجربه محدود است. در کشور ما نیز مانند سایر کشورها در بخش ورزش و باشگاه ها و مسابقات اقداماتی در بازگشایی تدریجی آنها وجود داشت. اگر اتفاق غیر مترقبه ای نیفتد و این فرایند کنونی تغییر نکند، بازگشایی سالن ها و اماکن ورزشی در مناطق سفید مسئله ای و محدودیتی نخواهد داشت و همانطور که قبلاً هم عنوان شده، از اول خرداد مجوز تمرینات و از اواخر خرداد نیز مجوز برگزار مسابقات داده شده است. البته در این باره نیز محدودیت هایی برای رشته هایی که درگیری و روبرو تن به تن دارند، وجود دارد.

وی اضافه کرد: در مناطق سفید محدودیتی در بازگشایی نیست، اما شروع فعالیت و مسابقات در شهرهای قرمز در رشته های تیمی و برخورد دار امکان پذیر نیست. پیشنهاد شد که اگر در مناطقه قرمز شرایط تا انتها خرداد به همین شکل باشد، شروع مسابقات بلامانع خواهد بود. ما همکاری خوبی را از سوی بدنه ورزش کشور شاهد بودیم و وزارت ورزش و فدراسیون پزشکی ورزشی اقدامات زودهنگامی را شروع کردند، اما شاید در بدنه ورزش این احساس را دارم که می خواهند مسابقات را زودتر برگزار گردد. ما هم اگر ببینیم که سلامتی ورزشکاران و افراد به خطر نمی افتد، مسابقات شروع می گردد.

سخنگوی ستاد ملی مبارزه با کرونا درباره برگزاری رقابت های لیگ برتر فوتبال گفت: طبق روال فعلی، مسابقات از هفته انتهای خرداد ماه برگزار می گردد و این موضوع امکان پذیر است، اما هر جا که احساس گردد که ارزیابی به سمت خطر بیشتر می رود، توقف خواهیم داشت و یک قدم به عقب می رویم. این رویه در کشورهای دیگر نیز به همین گونه است. در واقع اگر اوضاع بد گردد، بازگشت به عقب خواهیم داشت.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "واکنش سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا به برگزاری لیگ برتر فوتبال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش سخنگوی ستاد مبارزه با کرونا به برگزاری لیگ برتر فوتبال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید