نخستین آزمایش پیروز ایمن سازی منفعل در پاکستان

به گزارش وبلاگ گل یخ، نخستین آزمایش پیروز روش ایمن سازی منفعل در سند گزارش شده و بواسطه آن حال یک بیمار بهبود یافته است.

نخستین آزمایش پیروز ایمن سازی منفعل در پاکستان

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ گل یخ به نقل از وبسایت خبری thenews، ایالت سند پاکستان روز یکشنبه نخستین بهبودی موفقیت آمیز یک بیمار مبتلا به کرونا را از روش ایمن سازی منفعل گزارش داد.

این درمان که در اوایل ماه مارس تصویب شده بود، منجر به بهبودی یک بیمار شد و وی را از بیمارستان مرخص کرد.

طاهری شمس هماتولوژیست و از محققان این روش شرح داد که بیمار در تاریخ 30 آوریل پلاسما را دریافت نموده و در 8 ماه مه به طور کامل بهبود یافته است.

براساس این گزارش، از استفاده از پلاسمای خون بیماران بهبود یافته، به عنوان روش ایمن سازی منفعل یاد می گردد.

این هماتولوژیست گفت: در حال حاضر بیش از 12 بیمار با استفاده از روش ایمن سازی منفعل تحت درمان هستند.

در تاریخ 31 مارس، دولت سند استفاده از روش ایمن سازی منفعل برای معالجه بیماران مبتلا به کرونا ویروس در سراسر استان را تصویب نموده بود.

تحت نظارت طاهری شمس، این تکنیک قبل از اجرا استراتژی مفصلی را در بیمارستان های سراسر پاکستان گذرانده است.

پلاسما درمانی به عنوان راهکاری برای تقویت سیستم ایمنی بدن مبتلایان به کووید 19، در بیشتر کشورهای دنیا مورد توجه قرار گرفته، هرچند روش جدیدی نیست، اما به نظر می رسد اقدامی امیدبخش در بهبود مبتلایان به ویروس کرونا است.

ساختار پلاسما درمانی به این شکل است که وقتی کسی به بیماری ویروسی مبتلا شده و بهبود می یابد، بدن آن فرد در برابر عامل بیماری آنتی بادی فراوری می نماید و در نتیجه فرد در برابر بیماری مصون می گردد.

به گفته کارشناسان بهداشت، درمان به وسیله ایمن سازی غیرفعال در مواردی که خطر ابتلا به عفونت زیاد باشد و زمان کافی برای بدن وجود ندارد که بتواند پاسخ ایمنی را ایجاد کند یا علائم بیماری را کاهش دهد، استفاده می گردد.

در حال حاضر، هیچگونه واکسن یا روش درمانی ثابت شده برای ویروس کرونا وجود ندارد؛ این ویروس تا به امروز بیش از 4 میلیون نفر را درسراسر دنیا مبتلا نموده است.

انتهای پیغام/

منبع: خبرگزاری فارس

به "نخستین آزمایش پیروز ایمن سازی منفعل در پاکستان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نخستین آزمایش پیروز ایمن سازی منفعل در پاکستان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید