رئیس جمهور لبنان وعده افشاگری داد

به گزارش وبلاگ گل یخ، فارس نوشت: میشل عون، رئیس جمور لبنان گفت که همه کوشش خود را خواهد نمود تا واقعیت ها در خصوص انفجار بندر بیروت آشکار گردد.

رئیس جمهور لبنان وعده افشاگری داد

میشل عون در توییتی نوشت: بعد از گذشت یک هفته از فاجعه [انفجار بندر بیروت]، بار دیگر به خانواده های مصیبت زده تسلیت و تعزیت می گویم و قول می دهم به همه لبنانی های رنجور که تا قبل از آشکار شدن همه حقایق، از پا نخواهم نشست.

سه شنبه هفته گذشته اشتعال مواد نیترات آمونیوم در انبار 12 بندر بیروت باعث وقوع انفجار بسیار مهیبی شد که بر اثر آن، 171 تن کشته و بیش از شش هزار تن دیگر مصدوم شدند. در این انفجار بندر کاملا ویران شد و خسارت های جدی به شمار زیادی از منازل و ادارات شهر بیروت وارد شد.

رئیس جمهور لبنان در تماسی که امروز با نخست وزیر نروژ داشته از او خواسته در بازسازی بیروت به لبنان یاری کند.

خسارت وارد شده به بیروت بین 15 الی 20 میلیارد دلار برآورد شده و تنها سیلوی گندم این کشور در محل انفجار نابود شده است.

انفجار هفته گذشته بندر بیروت علاوه بر تلفات جانی و خسارت های مالی و مالی، تبعات سیاسی نیز داشته و حسّان دیاب، نخست وزیر لبنان بعد از استعفای چند وزیر خود نیز کناره گیری کرد و با درخواست میشل عون، فعلا پیشبرد امور را تا برگزاری انتخابات پارلمانی زودهنگام برعهده خواهد داشت.

ارجاع تحقیقات به شورای قضایی

رئیس جمهور لبنان امروز همچنین دستور داده فرآیند رسیدگی به انفجار بندر بیروت به شورای قضایی این کشور موکول گردد.

دادگاه قضایی لبنان اخیرا گفته در رابطه با انفجار بندر بیروت، قرار بازداشت و بازپرسی 20 تن صادر شده است. در بین بازداشتی ها، مدیران سابق و فعلی اداره بندر، گمرک و ... نیز وجود دارند. دولت دیاب قول داده عاملان و مسئولان انفجار بندر بیروت را به اشد مجازات برساند.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "رئیس جمهور لبنان وعده افشاگری داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رئیس جمهور لبنان وعده افشاگری داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید