دیپلمات اروپایی: دور جدید مذاکرات برجام بسیار مهم است

به گزارش وبلاگ گل یخ، ایرنا نوشت: با افزایش حدس ها درباره احیای برجام، یک دیپلمات بلندپایه اروپایی دور جدید مذاکرات برجام را بسیار مهم توصیف کرد که احتمالا طولانی تر از دورهای قبلی خواهد بود.

دیپلمات اروپایی: دور جدید مذاکرات برجام بسیار مهم است

خبرنگار ارشد وال استریت ژورنال به نقل از این دیپلمات اروپایی در توئیتی نوشت: کارهای زیادی باید انجام شود و کار بسیار بسیار پیچیده ای برعهده داریم. وی افزود: جزئیات زیاد و مسائل مختلفی وجود دارد که باید حل و فصل شوند.

این دیپلمات اروپایی بیان کرد: اکنون در حال آغاز دور بسیار مهمی از مذاکرات هستیم که احتمالاً طولانی تر از سه دور قبلی خواهد بود. به گفته او هر کدام از طرف ها نظر متفاوتی دارد که توافق باید چگونه باشد و اکنون باید آن را روی کاغذ بیاوریم.

او این مطلب را پس از نشست امروز کمیسیون مشترک برجام بیان نمود که در نتیجه آن مقرر شد رایزنی های کارشناسی و فنی و کار بر روی متون پیش نویس بلافاصله آغاز شود. در این جلسه که با حضور هیأت های ایران و گروه 1+4 در گراندهتل وین برگزار گشت همه طرف ها یکبار دیگر بر جدیت خود برای حصول نتیجه در کوتاه ترین زمان ممکن تاکید کردند.

پیشتر رئیس هیات روسیه در مذاکرات برجام گفته بود؛ کمیسیون مشترک در جلسه امروز خود دور جدیدی از مذاکرات مربوط به احیای کامل توافق هسته ای را آغاز کرد.

میخائیل اولیانوف در توئیتی افزود که شرکت کنندگان درباره ضرورت سرعت بخشیدن به فرایند احیای کامل برجام توافق کردند و به نظر می رسد که هیات ها تا زمانی که برای رسیدن به هدف (توافق نهایی) نیاز باشد آماده ماندن در وین هستند

جلسات اخیر اعضای برجام در راستای احیای توافق هسته ای از طریق لغو تحریم های اعمال شده آمریکا بر ایران و بازگشت دوجانبه آمریکا و ایران به پایبندی به توافق هسته ای، از 13 فروردین ماه امسال در حال برگزاری است.

311311

منبع: خبرآنلاین

به "دیپلمات اروپایی: دور جدید مذاکرات برجام بسیار مهم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیپلمات اروپایی: دور جدید مذاکرات برجام بسیار مهم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید