خشونت ترامپ از سر بزدلی و ضعف است

به گزارش وبلاگ گل یخ، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و چاک شومر رهبر اقلیت دموکرات مجلس سنا، در بیانیه ای مشترک که در وبگاه رسمی آنها در کنگره آمریکا منتشر شد؛ به اظهارات اخیر دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور مبنی بر اعزام ارتش به خیابان ها برای سرکوب کردن معترضان واکنش نشان دادند.

خشونت ترامپ از سر بزدلی و ضعف است

در حالی که ماموران امنیتی برای عبور دادن ترامپ از میان معترضان، به گاز اشک آور و گلوله های پلاستیکی متوسل شدند؛ رهبران دموکرات کنگره آمریکا در بیانیه خود، اعتراضات سراسری این کشور را تلاشی برای پایان دادن به الگوی بی عدالتی نژادی و خشونتی که تازه ترین نماد آن قتل جورج فلوید سیاه پوست است، تلقی کردند.

در بخشی از این بیانیه می خوانیم: در حالی که آمریکایی ها فریاد اتحاد سر می دهند؛ این رئیس جمهور (ترامپ) به دنبال از هم گسستن (این اتحاد) است. اینکه به قیمت عکس دریافت رئیس جمهور در مقابل یک کلیسا، از گاز اشک آور علیه معترضان صلح جو بهره ببرید، بی حرمتی به تمامی ارزش های برآمده از ایمان است. از ترامپ، مجریان قانون و همه آمریکایی ها می خواهیم که به حقوق و شأن انسانی احترام بگذارند.

رهبران دموکرات کنگره آمریکا بیانیه خود را با نقد رهبری ترامپ به پایان برده و می نویسند: در این برهه چالش برانگیز، ملت ما نیازمند رهبری واقعی است. اینکه ترامپ به آتش اختلاف، تعصب و خشونت دامن می زند؛ اقدامی بزدلانه، خطرناک و از سر ضعف است.

لازم به ذکر است که رئیس جمهور آمریکا روز گذشته برای اینکه به شایعات مبنی بر مخفی شدن از بیم اعتراضات مردمی، پایان دهد، در حلقه محافظان امنیتی خود از کاخ سفید خارج شد و به کلیسایی در همان حوالی رفت. اما پیش از عملی کردن این نمایش، نیروهای پلیس مردمی را که در اعتراض به قتل نژادپرستانه جورج فلوید اطراف کاخ سفید تجمع نموده بودند، با توسل به خشونت و گاز اشک آور متفرق کردند.

جورج فلوید مرد میان سال سیاه پوستی بود که دوشنبه گذشته، بر اثر فشار یک افسر پلیس به ناحیه گردن، از خفگی جان سپرد. قتل وی به یکی از شدیدترین اعتراضات ضدنژادپرستی منجر شد که آمریکا در سال های اخیر به خود دیده است.

منبع: خبرگزاری مهر

به "خشونت ترامپ از سر بزدلی و ضعف است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خشونت ترامپ از سر بزدلی و ضعف است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید