خبرنگاران نصرالله: کشورهای غربی حمایت از گروه های تکفیری را متوقف نمایند

به گزارش وبلاگ گل یخ، تهران- خبرنگاران - دبیرکل حزب الله لبنان گفت که کشورهای غربی باید حمایت از گروه های تکفیری را متوقف نمایند.

خبرنگاران نصرالله: کشورهای غربی حمایت از گروه های تکفیری را متوقف نمایند

به گزارش وبلاگ گل یخ به نقل از المیادین، سید حسن نصرالله آدینه شب - در سخنرانی به مناسبت میلاد پیامبر گرامی اسلام (ص) - ابتدا میلاد حضرت رسول (ص) و امام جعفر صادق (ع) را به همه مسلمانان دنیا تبریک و تهنیت گفت.

وی ادامه داد: کشورهای غربی باید نخست به فکر مسؤولیت خود در خصوص گروه های تکفیری باشند. جنایت هایی که گروه های تکفیری مرتکب می شوند ارتباطی به پیامبر (ص) و امت اسلامی ندارد و باید این کشورها استفاده از گروه های تکفیری را متوقف نمایند.

نصرالله اضافه نمود: مشکل قضایای اخیر در فرانسه، مقامات این کشور هستند و او در این قضیه به دنبال حل مشکل هست نه به دنبال تشدید کردن تقابل ها.

دبیرکل حزب الله لبنان حمله دیروز در شهر نیس را محکوم کرد و گفت که اسلام، گروه های اسلامی این گونه اقدامات را و مشابه آن؛ چه در گذشته و در آینده را محکوم نموده و می نمایند و این گونه حملات مردود است.

نصرالله با بیان اینکه مقام های فرانسوی اجازه ندارند، جرمی را که یک فرد مشخصی مرتکب شده به اسلام و مسلمانان منتسب نمایند، گفت: اگر فرض کنیم که یک شخص مسیحی جرمی مرتکب گردد، صحیح نیست که ما مسیحیان و دین مسیحیت را مسؤول آن بدانیم.

وی با انتقاد از اظهارات اخیر امانوئل مکرون رییس جمهوری فرانسه درباره اسلام و مسلمانان، گفت: سخن از تروریسم و فاشیست اسلامی درست نیست.

دبیرکل حزب الله لبنان اضافه نمود: هیچ مسلمانی جنایت هایی که آمریکا و اروپا در الجزایر، لیبی و افغانستان مرتکب شدند را تروریسم مسیحی توصیف ننموده است.

نصرالله اضافه نمود: برای احترام به اسلام به عنوان یک دیانت، می طلبد که اصطلاحاتی مانند تروریسم و فاشیست اسلامی برای آن به کار نرود.

وی یادآور شد: اقدامات تروریستی و تخریب کلیساها و مساجد اهانت بزرگی به اسلام و پیامبر گرامی اسلام (ص) است.

دبیرکل حزب الله در ادامه گفت: ایدئولوژی تکفیری تروریستی که صرفاً به دلیل اختلاف ایدئولوژیک در منطقه ما به کشتار دست زد، توسط کشورهای غربی حمایت شد.

نصرالله اضافه نمود: مقام های فرانسه به جای پرداختن به پیامدها باید دلایل این بحران را یافته و حل نموده و مسلمانان دنیا را قانع نمایند که ادعای آنها درباره حمایت از آزادی بیان، ادعایی محکم است.

او اضافه نمود: ما شواهد بسیاری داریم که نشان می دهد مقام های فرانسوی در مسائل با حساسیت های کم تر از اهانت به پیامبر (ص) آزادی بیان را سرکوب می نمایند.

وی با اشاره به اینکه کسانی که درباره هولوکاست صحبت کردند محکوم به زندان شدند، گفت: آزادی بیان در فرانسه و اروپا مطلق نیست بلکه به ملاحظات امنیتی و سیاسی مقید است.

نصرالله با طرح این پرسش که چرا آزادی بیان در خصوص یهودی ستیزی متوقف شد، ابراز امیداوری کرد که کشورهای غربی در خصوص مفهوم آزادی بیان تجدید نظر نمایند.

دبیرکل حزب الله گفت: مقام های فرانسوی باید مسائل را ریشه ای حل نمایند، نه اینکه تسلیم تروریسم شوند.

وی با بیان اینکه هیچ مسلمانی در دنیا توهین به پیامبر خود را نمی پذیرد، گفت: همان گونه که شیخ الازهر پیشنهاد نموده است، باید توهین به پیامبران و مقدسات در سطح دنیا جرم شناخته گردد.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران نصرالله: کشورهای غربی حمایت از گروه های تکفیری را متوقف نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران نصرالله: کشورهای غربی حمایت از گروه های تکفیری را متوقف نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید