خبرنگاران دلیل اصلی صف تست کرونا در فرودگام امام چیست؟

به گزارش وبلاگ گل یخ، تهران- خبرنگاران- درحالی که سفر از ایران به بسیاری کشورها بدون تست PCR ممنوع است، بعضی شرکت های هواپیمایی ایرانی از مبدا کشورهای خارجی مشتریان خود را بدون تست کرونا به پرواز راه می دهند و بعد در فرودگاه امام(ره) از آنان تست گرفته می گردد، همین مساله موجب تشکیل صف طولانی در این فرودگاه شده است.

خبرنگاران دلیل اصلی صف تست کرونا در فرودگام امام چیست؟

به گزارش روز یکشنبه وبلاگ گل یخ، بر اساس بخشنامه ها و دستورالعمل های ابلاغی، مسافران در هنگام بازگشت به کشور باید برگه گواهی سلامت یا همان تست منفی PCR را برای ورود به ایران در اختیار داشته باشند، اما در ظاهر این دستورالعمل با تبصره و تفاوت به بعضی شرکت های هواپیمایی ابلاغ شده یا هر ایرلاینی با قوانین داخلی خود روی بخشنامه های صادره تبصره و اما و اگر گذاشته است.

همین امروز اگر مسافر پرواز تهران- لندن یا تهران- میلان باشید، بدون تست منفی کرونا ایرلاین های داخلی و خارجی از مبدا فرودگاه امام خمینی (ره) شما را سوار هواپیما نخواهند کرد و پس از رسیدن به کشور مقصد شما را به شهر مبدا باز می گردانند،اما به نظر می رسد شرایط برای مسافرگیری ایرلاین های ایرانی از مبدا کشورهای خارجی فرق دارد.

بعضی شرکت های هواپیمایی داخلی از مبدا کشورهای اروپایی، آسیایی و کشورهای اطراف به مسافران خود اجازه می دهند بدون داشتن برگه PCR سوار هواپیما شده و وارد فرودگاه امام (ره) شوند. این مسافران هم پس از ورود به کشور در قسمت واحد بهداشت مرزی فرودگاه در صف ایستاده و تست کرونا از آنان گرفته می گردد.

از چند روز گذشته تصویری در شبکه های مجازی پخش شده که حاکی از صف طولانی مسافران ورودی فرودگاه امام (ره) است که باید ابتدا تست کرونا دهند و بعد اجازه خروج از فرودگاه را خواهند یافت. این افراد اگر ناقل باشند از آنان خواسته می گردد تا چند هفته در منزل خود بمانند، آن هم بدون هیچ نطارتی.

این درحالی است که بسیاری از کارکنان واحد بهداشت فرودگاه امام خمینی (ره) به دلیل روبرو با مسافرانی که تعیین نیست ناقل ویروس کرونا هستتد یا خیر و بدون گواهی سلامت به ایران سفر کردند، به کرونا مبتلا شده و محل کار خود را ترک کردند. اکنون این واحد با حداقل نیرو در فرودگاه مشغول انجام تست کرونا از مسافران ورودی است.

مردادماه سال جاری مقررات سفر به ایران اعلام و داشتن گواهی سلامت برای سفر به کشورمان الزامی عنوان شد. این مقررات از 11 مردادماه به اجرا گذاشته شد، اما صف ورودی مسافران به ایران در فرودگاه امام حاکی از نداشتن برگه گواهی سلامت یا همان تست معروف PCR است که تا 72 ساعت اعتبار دارد.

گفته شده شرکت های هواپیمایی ایرانی با هدف جلب مشتری بیشتر و راحتی مسافران در بسیاری از پروازهای ورودی این شرط را حذف نموده اند. موضوعی که می تواند به عامل اصلی انتقال ویروس به وسیله حمل و نقل هوایی تبدیل گردد.

به گزارش وبلاگ گل یخ، اکنون پروازها در فرودگاه امام خمینی (ره) به روزی 30 تا 35 پرواز در روز از رقم 250 تا 300 پرواز سال های گذشته کاهش یافته است و پروازهای ورودی با فاصله 30 تا 45 دقیقه به زمین می نشیند، با این حال هنوز صف تست کرونای مسافران پرواز قبلی به خاتمه نرسیده، مسافران پرواز جدید اضافه می شوند و معلوم نیست زنجیره انتقال ویروس کرونا از مسافرانی که بدون گواهی سلامت وارد کشور شدند تا کجا به تهدید سلامت مردم دامن خواهد زد؟

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران دلیل اصلی صف تست کرونا در فرودگام امام چیست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران دلیل اصلی صف تست کرونا در فرودگام امام چیست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید