خبرنگاران اولین واکسن ایرانی کرونا کد اخلاق در پژوهش گرفت

به گزارش وبلاگ گل یخ، تهران- خبرنگاران- رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی از دریافت کد اخلاق در پژوهش توسط اولین واکسن ایرانی کرونا اطلاع داد.

خبرنگاران اولین واکسن ایرانی کرونا کد اخلاق در پژوهش گرفت

به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار سلامت وبلاگ گل یخ، کیانوش جهانپور در حساب توییتر خود نوشت: اولین واکسن ایرانی کووید 19 پیروز به اخذ کد اخلاق از کمیته ملی اخلاق در پژوهش شد.

این طرح پژوهشی با عنوان کارآزمایی بالینی آنالیز بی خطری و ایمونوژنیسیتی واکسن غیرفعال کووید 19 در جمعیت سالم برای مطالعه فاز یک، کد اخلاق گرفته است.

جهانپور همچنین در توییت دیگری نوشت: واکسن غیرفعال شرکت شفا فارمد به عنوان اولین واکسن ایرانی کووید 19 با دریافت کد اخلاق عملا وارد فاز مطالعه بالینی شد.

بر اساس مشخصات این طرح پژوهشی، محقق اصلی این طرح، مینو محرز است.

به گزارش وبلاگ گل یخ، سعید نمکی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز امروز (چهارشنبه) در همین رابطه گفت: یکی از شرکت های فراوری واکسن کرونا در کشور مجوز مطالعه فاز انسانی را گرفته و در روزهای آینده این حرکت شروع می گردد و اگر این جهت را با پیروزیت دنبال کنیم، در بهار آینده به عنوان یکی از فراوریکنندگان واکسن کرونا در منطقه معرفی می شویم و نیازهای مردم را برآورده می کنیم.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران اولین واکسن ایرانی کرونا کد اخلاق در پژوهش گرفت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران اولین واکسن ایرانی کرونا کد اخلاق در پژوهش گرفت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید