بیل گیتس: دنیا برای جلوگیری از ویروس کرونا به 14 میلیارد دوز واکسن نیاز دارد

به گزارش وبلاگ گل یخ، بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت و از سرشناس ترین چهره های دنیای فناوری که مدتی است مبالغی سنگین را به امور خیریه اختصاص می دهد اخیرا نیز برای مبارزه با ویروس کرونا کوشش هایی گسترده ترتیب داده است. بنیاد بیل گیتس تا به امروز 250 میلیون دلار برای جنگ با COVID-19 تعهد نموده است و اکنون می گوید دنیا به 14 میلیارد دوز واکسن احتیاج دارد تا کرونا را شکست دهد.

بیل گیتس: دنیا برای جلوگیری از ویروس کرونا به 14 میلیارد دوز واکسن نیاز دارد

به گزارش سرویس آی تی و فناوری انتخاب، بیل گیتس روز پنجشنبه در مطلبی در وبلاگ خود گفت: دنیا می تواند به 14 میلیارد دوز واکسن COVID-19 احتیاج داشته باشد و همچنین راهی برای ایجاد ایمنی افراد در برابر این بیماری ضروری است.

گیتس در بخش دیگری از سخنان خود گفت: ما باید میلیارد ها دوز دارو و واکسن درست کنیم، باید آن ها را به هر نقطه از دنیا برسانیم و همه این اقدامات باید هرچه سریعتر اتفاق بیفتد. گیتس با بیان این که به هشت تا 10 کاندیدای فراوری واکسن امید دارد، اضافه کرد: کارمندان مراقبت های بهداشتی و افراد در کشور های کم درآمد باید مورد حمایت قرار گیرند.

در حالی که واکسن های بالقوه با سرعتی تاریخی در حال پیشرفت هستند، اما هنوز ماه ها یا حتی سال های زیادی باقی مانده اند تا ایمنی و اثربخشی آن ها در انسان اثبات گردد. بیل گیتس معتقد است که در نهایت ممکن است ما احتیاج به فراوری 14 میلیارد دوز واکسن COVID-19 در سطح دنیا داشته باشیم و از 9 ماه تا دو سال دیگر از فراوری چنین محصولاتی فاصله داریم.

گیتس گفت: ما باید حداقل 7 میلیارد دوز واکسن فراوری و توزیع کنیم. اما اگر این یک واکسن چند دوز تزریق احتیاج داشته باشد، می تواند 14 میلیارد واکسن باشد. پس از کارمندان مراقبت های بهداشتی، مردم در کشور های کم درآمد باید در اولویت دریافت واکسن قرار بگیرند، زیرا احتمال ابتلا در جوامع آن ها بیشتر است.

وی گفت که شرایط زمینه ای بهداشتی، سیستم های بهداشتی ضعیف و تراکم بالای جمعیت که اقدامات فاصله گذاری اجتماعی را سخت تر می نماید، باعث می گردد بیماری راحت تر گسترش یابد. گیتس اضافه کرد که ایجاد واکسن ایمن و مؤثر در بخش های فراوری، ذخیره و توزیع وسیع با چالش های بزرگی همراه خواهد بود و احتیاج به همکاری گسترده دنیای دارد.

منبع: انتخاب

به "بیل گیتس: دنیا برای جلوگیری از ویروس کرونا به 14 میلیارد دوز واکسن نیاز دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیل گیتس: دنیا برای جلوگیری از ویروس کرونا به 14 میلیارد دوز واکسن نیاز دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید