افزایش آمار مبتلایان به کروناویروس به 3 هزار و 736 نفر

به گزارش وبلاگ گل یخ، معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز از شناسایی 34 بیمار جدید مبتلا به کروناویروس و افزایش آمار مبتلایان به 3 هزار و 736 بیمار اطلاع داد.

افزایش آمار مبتلایان به کروناویروس به 3 هزار و 736 نفر

به گزارش از ، عبدالرسول همتی معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در استودیو سلامت دانشگاه، با اشاره به شناسایی 34 بیمار جدید مبتلا به کروناویروس، گفت: این افراد با آنالیز 777 نمونه در آزمایشگاه های تشخیصی استان شناسایی شده اند.

او آمار بهبود یافتگان مراکز درمانی و ایزوله خانگی در استان فارس را نیز 3 هزار و 225 نفر دانست و اضافه کرد: طی دیروز تا به امروز، هیچ موردی از فوتی در استان گزارش نشده و آمار مرگ و میر ناشی از کروناویروس در فارس، 87 نفر است.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به بیماران شناسایی شده دیروز تا کنون به تفکیک شهرستان های استان فارس ادامه داد: از مجموع 34 مورد شناسایی شده 8 مورد مربوط به شیراز، مرودشت و قیروکارزین هر کدام 6 مورد، آباده و لامرد هر کدام 2 مورد، اقلید، کوار و پاسارگاد هر کدام یک مورد بوده و مابقی مبتلایان نیز مربوط به دیگر دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی استان است.

همتی همچنین با اشاره به انجام مرحله دوم غربالگری کروناویروس در استان فارس، اظهار کرد: تا به امروز در این مرحله، سلامت 91 درصد جمعیت گروه هدف، شامل بیش از 3 میلیون نفر از جمعیت استان غربالگری شده است.

او ادامه داد: مراقبان سلامت و بهورزان با برقراری تماس با جمعیت هدف، اطلاعات افراد را ثبت نموده و هدایت های لازم را ارائه می نمایند.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی شیراز، گروه هدف این مرحله را افراد بالای 15 سال و افراد بالای 60 سال با اولویت بیماری های زمینه ای مانند دیابت و فشارخون، بیماری های تنفسی، مادران باردار، نقص سیستم ایمنی بدن، توده بدنی بالای 40 و یا مصرف نمایندگان دارو های ضدسرطان دانست.

همتی گفت: پس از آنالیز سلامت گروه هدف، در صورت احتیاج افراد به پزشکان خانواده و یا مراکز 16 ساعته ارجاع داده می شوند که امید است مردم در این زمینه مشارکت و همکاری خوبی داشته باشند.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "افزایش آمار مبتلایان به کروناویروس به 3 هزار و 736 نفر" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش آمار مبتلایان به کروناویروس به 3 هزار و 736 نفر"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید